zdjecie marek krzystanek - Marek Krzystanek

Dr hab. nauk medycznych Marek Krzystanek

Psychiatra, seksuolog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny

Prezes założonej przez siebie fundacji non profit Science for Life oraz dyrektor zarządzający EduFactory s.c. Kierownik Kliniki Rehabilitacji Psychiatrycznej SUM w Katowicach, lekarz prowadzący Oddział Dzienny Rehabilitacyjny i Oddział Dzienny Rehabilitacyjny Zaburzeń Nerwicowych w Górnośląskim Centrum Medycznym SUM w Katowicach.

Główne kierunki działalności naukowej obejmują badania eksperymentalne mechanizmów działania leków psychotropowych, badania zmienności treści objawów wytwórczych w schizofrenii na przestrzeni od dwudziestolecia międzywojennego do współczesności, badania klinicznej skuteczności leczenia zaburzeń schizofrenicznych i depresyjnych, możliwość wykorzystania nowych technologii w leczeniu i diagnostyce zaburzeń psychicznych, problematyka uzależnień behawioralnych oraz zaburzenia seksualne w zaburzeniach behawioralnych.

Kierownik i realizator 12 grantów naukowych i edukacyjnych. Autor i wykonawca innowacyjnych aplikacji telemedycznych. Posiadacz patentu europejskiego nr. EP3037996A2 „Telemedical method and system for patient monitoring”. Laureat kilkunatstu nagród, w tym “Złoty Lider Rynku Zdrowia” (2017 r.), „Złota Synapsa” (2017) i wyróżnienia „Sukces Roku”(2018 r.).

Interesuje się fenomenologią, psychologią głębi, buddyzmem zen i gnostycyzmem. Amatorsko uprawia klasyczny boks, pogrywa na puzonie i australijskim didgeridoo, pisze poezję.

pl_PLPolish
en_GBEnglish pl_PLPolish

Pamiętaj, jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy i czujesz, że możesz zrobić sobie krzywdę, zadzwoń niezwłocznie pod 112 – bezpłatny numer alarmowy!

Marcin Brysiak realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Addictions.ai – system predykcji i prewencji złamania abstynencji – nawrót, w leczeniu uzależnienia od alkoholu

Celem projektu jest przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych, prowadzących do stworzenia prototypu innowacyjnego systemu Addictions.ai.

Dofinansowanie projektu z UE: 5 852 108,27 zł

Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
Unia Europejska