zdjecie krzysztof przewozniak - Krzysztof Przewoźniak

Krzysztof Przewoźniak

Kierownik Zespołu Badawczo - Rozwojowego

Socjolog zdrowia i medycyny, specjalista w zakresie promocji zdrowia i prewencji chorób cywilizacyjnych. Od 1984 r. pracuje naukowo w Centrum Onkologii-Instytucie w Warszawie (od 2006 r. zastępca dyrektora Ośrodka ds. Współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia). Od 2014 r. współpracownik Collegium Civitas w Warszawie w zakresie projektów prozdrowotnych. Od 1992 r. pracownik naukowy Fundacji „Promocja Zdrowia” (w latach 2000-2016 Dyrektor ds. Nauki). W latach 2008-2010 Prezes Obywatelskiej Koalicji „Tytoń albo zdrowie”. Od 2015 r. Prezes Fundacji „Smart Health – Zdrowie w 3D” oraz członek zarządu European Network for Smoking and Tobacco Prevention. Współuczestniczył w opracowaniu programów i aktów legislacyjnych z zakresu zdrowia publicznego w Polsce, innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz Unii Europejskiej. Ekspert m.in. Światowej Organizacji Zdrowia, Banku Światowego, Międzynarodowej Unii Walki z Rakiem. Wykładowca w Szkole Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore (USA). „Visiting scientist” w Europejskim Biurze WHO, Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem i Narodowych Instytutach Raka w USA i Kanadzie. Koordynator, główny badacz lub wykonawca ponad 140 projektów badawczych, badawczo-rozwojowych lub eduakcyjno-interwencyjnych. Autor lub współautor ponad 250 artykułów i innych publikacji naukowych, 406 wykładów i doniesień na zjazdach i konferencjach naukowych oraz ponad 860 wykładów na konferencjach i kursach szkoleniowych. Za swoją pracę naukową i społeczną dla zdrowia publicznego i ochrony zdrowia odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP i Honorową Odznaką przez Ministra Zdrowia. Nagrodzony również przez Polską Akademię Nauk, Międzynarodową Unię Walki z Rakiem, Centers for Disease Control and Prevention (USA), European Network for Smoking and Tobacco Prevention oraz Fundację „Promocja Zdrowia”.

pl_PLPolish
en_GBEnglish pl_PLPolish

Pamiętaj, jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy i czujesz, że możesz zrobić sobie krzywdę, zadzwoń niezwłocznie pod 112 – bezpłatny numer alarmowy!

Marcin Brysiak realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Addictions.ai – system predykcji i prewencji złamania abstynencji – nawrót, w leczeniu uzależnienia od alkoholu

Celem projektu jest przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych, prowadzących do stworzenia prototypu innowacyjnego systemu Addictions.ai.

Dofinansowanie projektu z UE: 5 852 108,27 zł

Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
Unia Europejska