Katarzyna Tuszyńska-Niezgoda

Mgr psychologii, psychoterapeuta uzależnień, psychodietetyk, dietetyk

Ukończyła wydział psychologii klinicznej i zdrowia oraz wydział psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jest absolwentką dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym a także psychoterapeutką uzależnień po Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Z użytkownikami aplikacji Helping Hand prowadzi czaty eksperckie i indywidualne. Doświadczenie zawodowe zdobywała (i obecnie tam pracuje) w jednym z największych w Polsce szpitali psychiatrycznych - w Tworkach, czyli Mazowieckiem Specjalistycznym Centrum Zdrowia oraz Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia, które mieszczą się w podwarszawskim Pruszkowie.

Na co dzień prowadzi terapię dla osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków, leków, hazardu, szeroko pojętego internetu, pornografii, a także dla osób współuzależnionych oraz dorosłych dzieci alkoholików (DDA). Zapewnia pomoc psychologiczną i terapie w przypadkach: depresji, lęków, wypalenia zawodowego, fobiach, zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych. Specjalizuje się również w terapii, pomocy psychologicznej i dietetycznej w przypadkach nadwagi, otyłości oraz w zakresie zaburzeń odżywiania takich jak: jedzenie z napadami objadania się, bulimia psychiczna (bulimia nervosa), jedzenie kompulsywne, jedzenie pod wpływem impulsu, anoreksja psychiczna (anorexia nervosa), ortoreksja, zespół jedzenia nocnego.

Prowadzi także poradnictwo dietetyczne oraz coaching dietetyczny dla osób, które chcą zweryfikować swój sposób odżywiania się i styl życia. Pracuje z osobami dorosłymi i młodzieżą, wspiera i edukuje rodziny.

pl_PLPolish
en_GBEnglish pl_PLPolish

Pamiętaj, jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy i czujesz, że możesz zrobić sobie krzywdę, zadzwoń niezwłocznie pod 112 – bezpłatny numer alarmowy!

Marcin Brysiak realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Addictions.ai – system predykcji i prewencji złamania abstynencji – nawrót, w leczeniu uzależnienia od alkoholu

Celem projektu jest przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych, prowadzących do stworzenia prototypu innowacyjnego systemu Addictions.ai.

Dofinansowanie projektu z UE: 5 852 108,27 zł

Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
Unia Europejska