fbpx

zdjecie jan chodkiewicz - Jan Chodkiewicz

Jan Chodkiewicz

Kierownik Zespołu Terapeutycznego

Profesor Uniwersytetu Łódzkiego, Kierownik Zakładu Psychoprofilaktyki i Psychologii Uzależnień w Instytucie Psychologii UŁ, doktor nauk humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, doktor habilitowany nauk społecznych w dyscyplinie psychologia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej i uzyskał certyfikat Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego (nr 135).

Prowadził wiele projektów badawczych, m.in. badania na zlecenie Urzędu Miasta Łodzi dotyczące rozpowszechnienia zachowań ryzykownych (alkohol, tytoń, narkotyki, przemoc, internet) w populacji młodzieży łódzkiej; badania na zlecenie Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego dotyczące zachowań ryzykownych w populacji młodzieży gimnazjalnej;

brał udział w grancie ministerialnym „Społeczne, psychologiczne i zdrowotne skutki pracoholizmu” oraz został kierownikiem grantu PARPA „Odczuwanie głodu alkoholu przez osoby uzależnione. Polska adaptacja narzędzi pomiaru i ich upowszechnienie”.

W 2018 roku wziął udział w Międzynarodowym Komitecie Naukowym projektu realizowanego na zlecenie Ministerstwa Zdrowia Niemiec i Akademii Zapobiegania Samobójstwom: „Suicide Prevention in Germany – Current State and Perspectives”. Jego zainteresowania naukowe to uzależnienia substancjalne (zwłaszcza uzależnienie od alkoholu) i niesubstancjalne, zaburzenia afektywne (depresja u mężczyzn i zachowania samobójcze), terapia poznawczo-behawioralna, zaburzenia psychosomatyczne. Jest autorem i współautorem książek, artykułów naukowych, i popularnonaukowych, redaktorem monografii wieloautorskich oraz tłumaczeń.

pl_PLPolish
en_GBEnglish pl_PLPolish

Pamiętaj, jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy i czujesz, że możesz zrobić sobie krzywdę, zadzwoń niezwłocznie pod 112 – bezpłatny numer alarmowy!