Skip to main content

Aby wziąć udział w ankiecie kliknij ten link lub powyższą grafikę.

W 2022 roku wypalenie zawodowe zostało uznane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za jednostkę chorobową. Nie bez powodu – wyniki ankiety przeprowadzonej przez McKinsey Health Institute wśród 15 tysięcy osób w 15 krajach na całym świecie pokazują, że aktualnie co 4 pracownik zmaga się z tym problemem (źródło: McKinsey Health Institute Employee Mental Health and Wellbeing Survey 2022). Z kolei w Polsce, zgodnie z danymi z raportu „Zdrowie psychiczne w środowisku pracy”, aż około 85% ankietowanych potwierdziło, że to właśnie wypalenie zawodowe jest najczęstszym zaburzeniem psychicznym dotyczącym pracowników.

Podejrzewasz je u siebie? A może chcesz zadbać o zdrowie psychiczne swoich pracowników? Zachęcamy do skorzystania z pomocy Helping Hand! Na naszej stronie znajdziesz między innymi podglądowy i przesiewowy test na wypalenie zawodowe, który jest pierwszym krokiem do wdrożenia zmian w Twojej firmie. Nasz zespół zapewnia profesjonalne wsparcie w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach, które kierujemy do pracodawców chcących zapewnić swoim pracownikom benefity psychologiczne.

Wypalenie zawodowe – test online. Co warto o nim wiedzieć?

Już teraz warto podkreślić, że przygotowany test badający wypalenie zawodowe ma wyłącznie charakter przesiewowy i poglądowy. Nie zastąpi badania i pomocy lekarskiej oraz diagnozy postawionej przez specjalistę, a jedynie może nakierować Cię na problem i zachęcić do skorzystania z profesjonalnego wsparcia psychologicznego.

Pracownicy podejrzewający u siebie wypalenie zawodowe mogą wykonać test online dotyczący pracy. Opracowana przez ekspertów Helping Hand ankieta składa się z 12 pytań, na które należy odpowiedzieć TAK lub NIE. Jej wypełnienie zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Po zakończeniu wystarczy podać swoją nazwę firmy lub organizacji i kliknąć Zapisz, aby otrzymać przesiewowe wyniki – informację zwrotną, pomocne treści dostępne w naszej platformie.

Wypalenie zawodowe – test psychologiczny. Kiedy warto go wykonać?

Poglądowy test na wypalenie zawodowe warto wykonać, gdy:

  • przestajesz się angażować w życie firmy,
  • obowiązki zawodowe stają się męczące i stresujące oraz uniemożliwiają spokojny relaks i odpoczynek,
  • pójście do pracy wywołuje u Ciebie nerwy i strach,
  • tracisz zainteresowanie branżą, która do tej pory była Twoją pasją,
  • myślisz o zmianie pracy, jednak boisz się zmian i ryzyka.

Pomóż swoim pracownikom w walce z wypaleniem zawodowym – skorzystaj ze wsparcia Helping Hand

Twój pracownik wypełnił nasz przesiewowy i poglądowy test diagnozujący wypalenie zawodowe, a następnie polecił Ci nasz serwis? A może samodzielnie trafiłeś na naszą stronę, ponieważ szukasz wsparcia we wprowadzeniu benefitów psychologicznych w firmie? W Helping Hand oferujemy pakiety abonamentowe, dzięki którym Twoi pracownicy będą mogli wziąć udział w terapii oraz czacie wspierającym lub tematycznym bez wychodzenia z domu.

Oprócz pomagającego wstępnie rozpoznać wypalenie zawodowe testu psychologicznego w Helping Hand oferujemy 4 różne rozwiązania, które polecamy każdemu pracodawcy – psychoterapię, psychoedukację, konsultacje i rozwój osobisty. Dodatkowo udostępniamy artykuły eksperckie z zakresu zdrowia psychicznego nie tylko w pracy, filmy edukacyjne czy warsztaty. Jeżeli do tej pory w Twojej firmie pracownicy nie mieli możliwości skorzystać z pomocy psychologicznej – czas to zmienić i wdrożyć Helping Hand!

Aby wziąć udział w ankiecie kliknij ten link lub poniższą grafikę.

Źródła:

  • https://www.mckinsey.com/featured-insights/coronavirus-leading-through-the-crisis/charting-the-path-to-the-next-normal/the-burnout-continues
  • Raport „Zdrowie psychiczne w środowisku pracy” opracowany w ramach kampanii „Zrozum.Poczuj.Działaj!” przez Pracodawców RP i Grupę ArteMis, we współpracy z Partnerem Merytorycznym Instytut One – Zdrowie i Harmonia
Oceń post