Prowadzi czat ekspercki „Stany lękowe”
Milena Grela-Parandyk
Prowadzi czat ekspercki „ Wsparcie pracownika”
Katarzyna Olszyńska
Prowadzi czat ekspercki „Depresja”
Karolina Dzięgielewska-Mastalerz
Prowadzi czat ekspercki „ Wsparcie dziecka”
Mirella Krzyżanowska
Psychoterapeutka pracująca w oparciu o metodę psychodynamiczną, socjoterapeutka, trenerka umiejętności psychospołecznych. Absolwentka pięcioletnich studiów magisterskich na Wydziale Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyła także dwuletnie Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego oraz czteroletnią Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Głównym obszarem jej pracy jest psychoterapia osób dorosłych i młodzieży w ujęciu psychodynamicznym. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas prowadzenia terapii indywidualnych i grup wsparcia w placówkach wsparcia psychoterapeutycznego i psychiatrycznego, między innymi prowadząc grupy socjoterapeutyczne z zastosowaniem autorskich programów psychoprofilaktycznych. Pomaga osobom z zaburzeniami osobowości, zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi, dolegliwościami psychosomatycznymi. Swoją pracę poddaje systematycznej superwizji u certyfikowanych superwizorów PTP.
Prowadzi czat ekspercki „ Zaburzenia odżywiania”
Katarzyna Tuszyńska – Niezgoda
Prowadzi czat ekspercki „ Problemy z alkoholem”
Liliana Bielecka
Katarzyna Dolińska – Kłopotowska
dr n. hum. Lidia Godzwon
Certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, certyfikowany specjalista II stopnia przeciwdziałania przemocy w rodzinie, certyfikowany trener profilaktyki i terapii uzależnień behawioralnych. Ukończyła trzyletni kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, studium Arteterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej z osobami uzależnionymi od alkoholu, gier hazardowych, seksu, zakupów, Internetu, a także w psychoterapii indywidualnej z osobami będącymi w związku z osobami uzależnionymi i doświadczającymi przemocy. Ponadto prowadzi zajęcia warsztatowe i treningowe dla osób uzależnionych i ich rodzin. Prowadzi również terapię dla osób z kryzysami adolescencyjnymi oraz psychoterapię młodzieży eksperymentującej ze środkami psychoaktywnymi i Internetem. Prowadzi szkolenia oraz warsztaty i treningi dla różnych grup zawodowych. Jest również wykładowcą akademickim, współpracuje z innymi ośrodkami naukowymi, prowadzi badania naukowe. Pracę swoją regularnie superwizuje, a wiedzę i umiejętności stara się pogłębiać poprzez udział w szkoleniach, działalność naukową oraz zdobywanie nowych doświadczeń zawodowych.
Aneta Kaniewska
Psycholog oraz psychoterapeutka w trakcie certyfikacji. Wykształcenie magisterskie w dziedzinie psychologii zdobyte na Bournemouth University w Wielkiej Brytanii. W Polsce poszerzona wiedza o zagadnienia związane z psychosmatyką i somatopsychologią na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym SWPS. Obecnie w trakcie 4,5 letniego kursu psychoterapii akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne organizowanego przez Polski Instytut Ericksonowski. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W pracy stawia na budowanie bezpiecznej relacji z klientem opartej na wsparciu i empatii w dążeniu do pożądanej zmiany. Wierzy, że holistyczne podejście, w którym uwagę kładzie się zarówno na dbanie o swoje ciało jak i psychikę, przynosi najlepsze efekty. W prowadzeniu procesu terapeutycznego wykorzystuje założenia strategicznej terapii krótkoterminowej.
Anna Dobrzańska
Julia Dempniak Pawłowska
Doświadczenie w diagnozowaniu, prowadzeniu terapii indywidualnej osób uzależnionych i ich rodzin oraz grup podstawowej i pogłębionej, pracuje również Programem Ograniczania Picia, oraz z osobami uzależnionymi behawioralnie.
Prowadziłam oraz koordynowałam również warsztaty finansowane przez m. St Warszawę m. in. Warsztat z komunikacji oraz z radzenia sobie z emocjami kierowane do osób uzależnionych i ich rodzin.
W pracy czerpie również z NVC – Porozumienia bez przemocy, metody samoregulacji oraz uważności.
Odbyła szkolenia w AMiE opierające się na Dialogu Motywacyjnym oraz Terapi Poznawczo Behawioralnej w uzależnieniach.
Swoją pracę superwizuję, poddaję się również kolejnym szkoleniom.
Anna Szostak
Magister psychologii, terapeuta integracyjny w trakcie specjalizacji, członek PTP. Ukończyła Uniwersytet im Marii Skłodowskiej – Curie w Lublinie ze specjalizacją wychowawczą. Pracuje przede wszystkim z osobami które doświadczają trudności i zaburzeń w odżywianiu. Prezes fundacji Centrum Terapii Zaburzeń Odżywiania w Poznaniu.
Ania Dominikowska
Psycholog w specjalności psychologia kliniczna, psychoterapeuta w nurcie poznawczo-behawioralnym, terapeuta i trener dialogu motywującego, terapeuta uzależnień, psychotraumatolog oraz terapeuta EMDR, w trakcie szkolenia terapii schematu. Prowadzi psychoterapię indywidualną oraz grupową. Pracuje z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi oraz parami. Głównym obszarem zainteresowań zawodowych jest complexPTSD. Pomaga osobom po doświadczeniach traumatycznych, ze stanami lękowymi, będących w kryzysie czy mających problemy w relacjach. Zajmuje się również psychoterapią osób z zaburzeniami osobowości szczególnie borderline oraz dysocjacyjnymi. Stale podnosi swoje kompetencje zawodowe oraz swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Prywatnie fanka Niny Simone.
Konrad Mateusz Czarnecki
Psycholog i terapeuta uzależnień. Uzyskał dyplom na kierunku Psychologia ze specjalnością Psychologia kliniczna. Odbył szkolenie dla diagnostów na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Obecnie jest w trakcie certyfikacji tytułu Specjalista Psychoterapii Uzależnień w Instytucie Psychoprofilaktyki i Psychoterapii Natanaelum w Lublinie.
Pracuje z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi, DDA/DDD, doświadczającymi trudności w relacjach interpersonalnych, cierpiącymi z powodu zaburzeń lękowych, depresji, zaburzeń odżywiania, osobami chcącymi poprawić jakość swojego życia. Prowadzi terapię indywidualną oraz grupową. Organizuje liczne warsztaty pracy z emocjami.
Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w Ośrodku Leczenia Uzależnień. Pracuje w nurcie behawioralno-poznawczym, w stałym kontakcie z superwizorem. Na co dzień pracuje również jako psycholog, zajmuje się poradnictwem psychologicznym, prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne z zakresu kompetencji miękkich, uczy asertywności, radzenia sobie z agresją, wyrażania emocji, autoprezentacji oraz radzenie sobie ze stresem. Prowadzi zajęcia z elementami ARTu („Trening Kontroli Złości”) oraz programu 13 kroków („Myślenie oparte na miłości”). Ma bogate doświadczenie w pracy z młodzieżą, jak i osobami dorosłymi. Posiada rekomendacje Polskiego Stowarzyszenia Psychologicznego.
dr n. hum. Barbara Pastuszek-Lipińska
Psycholog kliniczny, psychoterapeuta i muzyk. Ukończyła studia psychologiczne na SWPS Uniwersytecie Humanistycznym w Warszawie. Jest doktorem nauk humanistycznych. Odbyła szkolenia terapeutyczne m. in. z zakresu analizy transakcyjnej, psychoterapii psychodynamicznej, Gestalt, krótkoterminowej terapii psychodynamicznej (ISTDP) – łączącej zdobycze szkoły psychodynamicznej i poznawczej – oraz terapii poznawczo-behawioralnej i schematu. Interesuje się najnowszymi kierunkami terapii poznawczo-behawioralnej, tj. terapią dialektyczno-behawioralną (DBT), terapią poznawczą opartą na uważności (MBCT) oraz terapią akceptacji i zaangażowania (ACT).
Ukończyła Szkołę Trenerów Biznesu w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA.
Nadal pracuje nad swoim warsztatem psychoterapeutycznym biorąc udział w wielu szkoleniach i konferencjach. Zajmuje się psychoterapią młodzieży i dorosłych. Prowadzi warsztaty zarządzania zmianą, kreatywności, radzenia sobie z tremą oraz efektywności osobistej.
W pracy terapeutycznej łączy wiedzę i doświadczenie z wielu obszarów i dziedzin, integruje elementy pracy różnych szkół terapeutycznych, w zależności od trudności zgłaszanych przez pacjentów. Oferuje zarówno terapię krótko-, jak i długoterminową w zależności od głębokości problemu oraz potrzeb pacjenta.
Zaprasza osoby doświadczające różnego rodzaju cierpienia: napotykające trudności w codziennym życiu, doświadczające braku poczucia własnej wartości, odczuwające brak poczucia sensu, przeżywające trudności w relacjach z bliskimi, ze współpracownikami, cierpiące na depresję, zaburzenia nerwicowe, lękowe, obsesyjno-kompulsywne, odżywiania, zaburzenia psychosomatyczne, bądź niewyjaśnione bóle.
Swoją pracę poddaje stałej superwizji.
Jarosław Kucharski
Certyfikowany Specjalista Psychoterapii Uzależnień (4-letnie szkolenie). W pracy łączy najnowszą wiedzę naukową z zakresu psychoterapii uzależnień z humanistycznym podejściem do drugiej osoby. Ważna jest dla niego postawa akceptacji i szacunku. W takiej atmosferze tworzy się bowiem przestrzeń do zrozumienia co jest ważne, a następnie do wprowadzania realnych zmian w życiu.
Aktualnie zajmuje się głównie psychoterapią uzależnień wśród osób dorosłych. Ma również doświadczenie w pracy metodą Ograniczania Picia oraz w pracy z młodzieżą eksperymentującą z narkotykami lub wczesną inicjacją alkoholową.
Ewelina Lipczak
Magister psychologii o specjalności psychologia kliniczna, którą ukończyła na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Zajmuje się przede wszystkim psychoterapią zaburzeń psychicznych i zachowań związanych z używaniem substancji psychoaktywnych. Przygotowanie teoretyczne w tym zakresie dała jej Szkoła Psychoterapii Uzależnień CEDR oraz Szkoła Terapii Motywującej Polskiego Instytutu Dialogu Motywującego. Doświadczenie zdobywała w placówkach specjalizujących się w leczeniu uzależnień. Najważniejszymi jednak nauczycielami stali się dla niej pacjenci/klienci, z którymi od początku pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym z wykorzystaniem dialogu motywującego oraz technik mindfulness. Swoją praktykę psychoterapeutyczną opiera o dowody naukowe, integrując najlepsze dostępne wyniki badań naukowych z wiedzą kliniczną w kontekście indywidualnej charakterystyki pacjentów/klientów i ich preferencji. Hołduje metodzie Carla Rogersa, która kładzie nacisk na indywidualność, subiektywność doświadczenia i samą osobę klienta/pacjenta.
Swoją pracę poddaje superwizji. Nieustannie pogłębia też wiedzę i kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach (organizowanych m.in. przez Uniwersytet Yale czy Uniwersytet Johna Hopkinsa w Stanach Zjednoczonych), a także lokalnych i międzynarodowych tematycznych konferencjach naukowych.
Jest członkiem International Society of Substance Use Professionals.
Kinga Kucała
Certyfikowany Terapeuta Behawioralny/Analityk Zachowania Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej, Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej afiliowanego oddziału The Association for Behavior Analysis International® (ABAI) w Polsce. Specjalista Psychoterapii Uzależnień w procesie certyfikacji Krajowego Biura Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii (Polska). Członkini Association for Contextual Behavioral Science ACBS.
Specjalizuje się w pracy z dziećmi rozwijającymi się neurotypowo oraz z zaburzeniami neurorozwojowymi, adaptacyjnymi, ze spektrum autyzmu, zaburzeniami mowy i komunikacji (w swojej pracy stosuje PECS), uzależnieniami behawioralnymi, zachowaniami agresywnymi oraz autoagresywnymi.
Drugim obszarem specjalizacji jest praca psychoterapeutyczna z osobami dorosłymi uzależnionymi i współuzależnionymi.
Swoją pracę poddaje superwizji certyfikowanych superwizorów. Prowadzi własną praktykę psychoterapeutyczną.
Magdalena Kopenhagen
Założycielka Kopenhagen Academy. Obecnie pracuje w 3 językach jako Psychoterapeutka Poznawczo Behawioralna CBT oraz ACT, certyfikowana międzynarodowa Terapeutka Hipnozy (członkini National Guild of Hypnotist) oraz Ustawień Systemowych, NLP Coach (członkini Society of NLP) oraz trenerka rozwoju osobistego. W trakcie studiów psychologii klinicznej. Pracuje jako wolontariuszka w Fundacji Zaginieni. Kieruje się życiowym mottem – wszystko co robi, robi dla innych. To sprawia, że praca jest dla niej wielką pasją i sensem życia.
Dzięki indywidualnie dobranym różnorodnym strategiom i technikom mentalnym, których używa w pracy z klientami, pomaga im uwolnić się od ograniczających przekonań, przejąć kontrolę nad własnymi emocjami i znaleźć zatraconą równowagę w życiu. Efektem tego jest polepszenie się jakości i długości życia, znaczne zwiększenie się potencjału i efektywności biznesowej, lepsza koncentracja i kreatywne myślenie oraz zdrowe relacje zawodowe i społeczne.
Joanna Niemiec-Hoffman
Specjalizacja: uzależnienia, podwójna diagnoza (zaburzenia psychiczne i uzależnienie), współuzależnienie.
Certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, pedagog. Pracuje w nurcie poznawczo – behawioralnym. Prowadzi terapię indywidualną, grupową, warsztaty, szkolenia oraz działania z zakresu profilaktyki dla dzieci i młodzieży. Posiada doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi. Prowadzi prywatną praktykę w której pomaga osobom uzależnionym oraz ich bliskim, także pracuje z osobami doświadczającymi depresji. Ukończyła szkolenie Trening Zastępowania Agresji – ART.
Julia Bąkowska
Specjalizacja: uzależnienia, kryzys emocjonalny, praca nad własną wartością, depresja. Prowadzi psychoterapię indywidualną, terapię par oraz grupową.
Stosowane metody: Psychoterapia dorosłych/młodzieży, Psychoterapia uzależnień, Terapia Krótkoterminowa Skoncentrowana na Rozwiązaniu, Warsztaty rozwoju osobistego, Psychoterapia DDA, Psychoterapia oparta na Dialogu Motywującym.
Pomaga osobom, które doświadczają trudności w relacjach z ludźmi, trudności w związkach, w radzeniu sobie z własnymi emocjami, cierpiącym na zaburzenia osobowości oraz osobom uzależnionym. Specjalista terapii uzależnień, terapeuta TSR oraz dialogu motywującego, realizator „Szkoły dla Rodziców” oraz programu dla młodzieży eksperymentującej z substancjami psychoaktywnymi „FreD goes net”.
Agata Czaja-Michaud
Specjalizacja: kryzysy osobiste i związkowe, problemy emocjonalne, uzależnienia, współuzależnienie, DDA, depresja, zaburzenia nastroju, zaburzenia odżywiania, zaburzenia psychosomatyczne, problemy wychowawcze, poczucie własnej wartości, Prowadzi psychoterapię indywidualną, terapię par oraz grupową
Stosowane metody: Terapia krótkoterminowa skoncentrowana na rozwiązaniach, terapia poznawczo-behawioralna i oparta na dialogu motywującym, coaching
Doświadczony psycholog. Pracowała kilkanaście lat na etacie w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, na całodobowym i dziennym oddziale leczenia uzależnień, gdzie prowadziła psychoterapię indywidualną i grupową. Certyfikowany trener umiejętności psychologicznych, dyplomowany coach, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, certyfikowany specjalista przeciwdziałania przemocy w rodzinie
Agnieszka Domagała
Specjalizacja: zaburzenia lękowe, depresje, kryzysy, problemy emocjonalne, uzależnienia. Prowadzi psychoterapię indywidualną oraz grupową
Stosowana metoda: Terapia Krótkoterminowa BSFT Skoncentrowana na Rozwiązaniu, Terapia poznawczo-behawioralna
Pracuje z osobami z trudnościami w identyfikowaniu swoich emocji, zaniżoną samooceną, z zaburzeniami depresyjnymi oraz z osobami zmagającymi się z uzależnieniami. Psycholog, psychoterapeutka, Aktualnie szkoli się w tzw. trzeciej fali terapii CBT- m.in., uzyskując certyfikaty w Terapii Schematów, Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT), Terapii Współczucia (CFT) i in. Pracuje z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi oraz psychoterapii par. W ostatnich latach poszerza wiedzę z zakresu zaburzeń genetycznych, poznaje medyczne aspekty bezpłodności i niepłodności, zgłębia problematykę wsparcia w okresie okołoporodowym.
Zuzanna Filipowska
Specjalizacja: wypalenie zawodowe, chroniczny stres, zaburzenia lękowe, zaburzenia depresyjne, kryzysy życiowe, wsparcie w okresie ciąży i wczesnego macierzyństwa, konsultacje rodzicielskie. Prowadzi psychoterapię indywidualną.
Stosowana metoda: Terapia w nurcie humanistyczno-egzystencjalnym Gestalt
Wspiera i towarzyszy osobom w ich przeżywaniu świata, odkrywaniu swoich zasobów, integrowaniu własnej emocjonalności i pokonywaniu trudności w relacjach z innymi.
Psychoterapeutka w procesie szkolenia, gestaltystka i socjolożka. Obecnie kontynuuje szkolenie psychoterapeutyczne w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. Posiada dyplom ukończenia dwuletniego szkolenia Pomocy Psychologicznej w nurcie Gestalt oraz rocznego, integralnego Studium Rozwoju Osobistego – Szkoły Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii.