Panel Terapeuty Helping Hand

Superterapeuta
Helping Hand

To Twoje nowe miejsce pracy!

Leki nie mogą być jedyną metodą terapii. One tylko wspomagają leczenie. Dopiero współpraca lekarza i terapeuty może przynieść efekty.

— prof. Marcin Wojnar

kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

quote - Panel Terapeuty Helping Hand

Telepsychiatria pozwala na poprawę dostępności usług medycznych, uwalnia od stygmatyzacji, siedzenia w kolejce i czekania w poradni na wizytę u psychiatry. Pozwala również skoncentrować się na człowieku, na opiece i trosce nad nim.

— dr hab. Marek Krzystanek
kierownik Kliniki Rehabilitacji Psychiatrycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Możliwości Panelu Terapeuty

panel terapeuta ico 1 - Panel Terapeuty Helping Hand

Wirtualna karta pacjenta

Wszystkie notatki, Twoje uwagi i spostrzeżenia, historia uzależnienia, życiorys, cele terapii, indywidualne programy wsparcia…. od dzisiaj w jednym miejscu!

panel terapeuta ico 2 - Panel Terapeuty Helping Hand

Elastyczny czas pracy

Dostęp do panelu 24/7. Od Ciebie zależy kiedy pracujesz i w jakich godzinach przyjmujesz swoich pacjentów. Możesz pracować zdalnie, w swoim domu!

panel terapeuta ico 3 - Panel Terapeuty Helping Hand

Szczegółowe raporty

W każdej chwili możesz wygenerować szczegółowy raport dotyczący stanu pacjenta. Tak naprawdę nasz algorytm zrobi to za Ciebie.

panel terapeuta ico 4 - Panel Terapeuty Helping Hand

Gwarancja bezpieczeństwa

Wszystkie dane dotyczące pacjenta oraz historii jego choroby, są chronione najnowocześniejszymi systemami zabezpieczającymi przed kradzieżą danych.

Twój gabinet w dowolnym miejscu

Otocz swoich pacjentów odpowiednią opieką! Panel Terapeuty Helping Hand to zintegrowany ekosystem narzędzi, które ułatwią proces opieki terapeutycznej – od wstępnej diagnozy, po wsparcie w trakcie kryzysu. Ekosystem pozwala przewidzieć moment krytyczny, umożliwia pracę on-line, zapewni strumień nowych klientów i kalendarz do automatycznego planowania wizyt.

twoj gabinet w dowolnym miejscu - Panel Terapeuty Helping Hand
zalety aplikacji - Panel Terapeuty Helping Hand
ico 1 - Panel Terapeuty Helping Hand
Zapraszasz pacjentów prosto z panelu - unikalny link
ico 2 - Panel Terapeuty Helping Hand
Sam zarządzasz swoimi
pacjentami
ico 3 - Panel Terapeuty Helping Hand
Rozmawiasz indywidualnie lub grupowo
ico 5 - Panel Terapeuty Helping Hand
Analizujesz postępy w terapii swoich pacjentów
ico 6 - Panel Terapeuty Helping Hand
Budujesz programy terapeutyczne na bazie gotowych kwestionariuszy
ico 7 - Panel Terapeuty Helping Hand
Analizujesz stan emocjonalny i uczucia pacjentów dzięki inteligentnemu modułowi uczącemu się
zalety aplikacji - Panel Terapeuty Helping Hand
0

Ilość użytkowników

0

Liczba pobrań aplikacji

0

Resety licznika trzeźwości

0

Dzienniczki głodu

Po co powstała aplikacja Helping Hand?

Wyszliśmy od pomocy osobom z chorobą alkoholową, bo to problem globalny – aktualny na całym świecie, nie tylko w Polsce. Teraz naszym celem jest docieranie ze wsparciem psychologicznym do osób, które są uzależnione od alkoholu, ale też tych, które cierpią na depresję czy zaburzenia odżywiania.

Udało nam się wykorzystać w tej walce najnowsze technologie oraz zaangażowaną społeczność.

po co powstala aplikacja helping hand - Panel Terapeuty Helping Hand
pierwsza tego typu aplikacja w europie - Panel Terapeuty Helping Hand

Pierwsza tego typu aplikacja w Polsce

Helping Hand to aplikacja, która pozwala użytkownikom budować własną sieć wsparcia i aktywować ją w razie potrzeby. Dzięki aplikacji użytkownicy mogą dzielić się swoimi problemami z osobami o podobnych problemach.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwoli nam wspierać naukę samooceny, rozpoznawania uczuć i emocji oraz realizację zadań terapeutycznych. Chcemy  motywować użytkowników do powrotu do zdrowia. W przyszłości wdrożymy system predykcji nawrotów i zapobiegania przerwaniu abstynencji .

To sprawia, że nasz produkt jest innowacyjny i może na zawsze zmienić świat telemedycyny!

pierwsza tego typu aplikacja w europie - Panel Terapeuty Helping Hand

Pytania i odpowiedzi

Tematy ogólne

Jakie warunki muszę spełnić, aby korzystać z panelu terapeuty?

W trosce o jak najwyższy poziom świadczonych usług zależy nam, aby każdy specjalista (np. psychoterapeuta, psycholog, psychiatra, lekarz, pielęgniarka) był osobą aktywną zawodowo lub posiadającą odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w zakresie terapii uzależnień. Dlatego w procesie rejestracji będziemy prosić Państwa o przesłanie nam danych związanych z Państwa praktyką lub numerem certyfikatu PARPA, certyfikatów ukończenia szkoleń specjalistycznych, certyfikatów psychoterapeuty etc.

Jakie wymagania techniczne musi spełniać mój komputer/telefon?

Aby z nami współpracować należy posiadać komputer z dostępem dointernetu, kamerkę internetową, głośniki lub słuchawki oraz mikrofon (wbudowany lub zewnętrzny). W przypadku Państwa pacjentów, których zechcecie prowadzić z wykorzystaniem naszej platformy powinien on posiadać aplikację mobilną Helping Hand dostępną zarówno w systemie Android jak i IOS.

Jak wygląda weryfikacja?

W wyjątkowych przypadkach możemy Państwa poprosić o rozmowę telefoniczną z kierownikiem naszego Zespołu Terapeutów dr Janem Chodkiewiczem https://hh24.pl/zespol/jan-chodkiewicz

Czy praca na platformie podlega superwizji?

Nie, ale zastrzegamy sobie prawo do weryfikacji przeprowadzonych rozmów w sytuacjach spornych, konfliktowych, zgłoszeniach reklamacyjnych zarówno od strony użytkownika/pacjenta, jak terapeuty.

Z jakich narzędzi pracy terapeutycznej mogę korzystać na platformie?

A. Kalendarz dostępności
B. Konto rozliczeniowe
C. Elektroniczna Dokumentacja Medyczna (diagnoza nozologiczna oraz inwentarz kwestionariuszy diagnostycznych dotyczących głównych predyktorów nawrotu, w tym czynników indywidualnych stałych, czynników tła, czynników wyzwalających, faz zmiany zachowania wg procesu wg MAC2, motywacji do zaprzestania picia alkoholu, uzależnienia od alkoholu wg AUDIT, depresji wg skali Becka i wielu innych potrzebnych w codziennej pracy)
D. Moduł wideorozmowy
E. Moduł czatu
F. Możliwość wysyłania zaleceń do pacjentów
G. Własne grupy pacjentów
H. Ostrzeżenie dotyczące predykcji nawrotu u pacjentów
I. Raport aktywności pacjentów / użytkowników aplikacji mobilnej dotyczących objawów z dzienniczka głodu, dzienniczka uczuć, sentymentu wypowiedzi na czacie w kanale ogólnym, czasy spędzonego w aplikacji
J. Moduł przypominający o nadchodzącej wizycie

Skąd mogę pozyskiwać pacjentów?

Pacjenci są dostępni na platformie i każdego miesiąca jest ich coraz więcej. Dodatkowo, zachęcamy do proponowana swoim pacjentom aplikacji mobilnej Helping Hand, jako dodatkowego narzędzia wsparcia.

Terapia online

Jakie są dostępne rodzaje sesji?

A. Czat z terapeutą czyli rozmowa w formie pisania wiadomości
B. Wideorozmowa z terapeutą czyli sesja wideo.

Jaka jest skuteczność terapii on-line?

Podsumowanie badań kliniczno-kontrolnych dostępnych w tzw. bibliotece Cochrane’a dowodzi, że terapia on-line, także w zakresie leczenia uzależnień jest skuteczna, w szczególności jako komplementarna metoda wsparcia behawioralnego stosowana łącznie z innymi metodami terapii, np. farmakoterapią.

Jakie są zasady odwoływania wizyty przez pacjenta?

Pacjent może z wyprzedzeniem 24-godzinnym odwołać wizytę, przekładając ją na inny termin. Jednak umówiona i opłacona wizyta nie podlega zwrotowi.

Czy czaty / wideoczaty są w jakikolwiek sposób rejestrowane lub monitorowane?

Tak, są rejestrowane tylko i wyłącznie na wypadek reklamacji.

Finanse i rozliczenia

Czy aby pracować na platformie muszę prowadzić działalność gospodarczą?

Nie jest to wymagane. Po zweryfikowaniu przesłanych przez Państwa danych oraz autoryzacji, poprosimy o podpisanie kontraktu terapeutycznego oraz umowy współpracy, gdzie Państwo będą świadczyć usługę na rzecz Pacjenta / użytkownika aplikacji mobilnej Helping Hand z wykorzystaniem naszej platformy zwanej Panelem SUPERTERAPEUTY.

W jaki sposób terapeuci będą rozliczać się z firmą Helping Hand?

Od każdej zrealizowanej sesji terapeutycznej pobieramy prowizję. Posiadają Państwo pełną kontrolę swojego konta rozliczeniowego w PaneluTerapeuty z informacjami jakie jest aktualne saldo i sami Państwo decydują,kiedy chcą wypłacić zgromadzone środki z uwzględnieniem naszej prowizji.

Kto sprawdza stan płatności za wizytę?

Model biznesowy polega na realizacji płatnych sesji terapeutycznych w ww. wariantach, czyli:
A. Czacie z terapeutą
B. Wideorozmowie z terapeutą.
Obydwie wyżej wymienione formy realizacji sesji, nie wymagają dodatkowego sprzętu i oprogramowania, ponieważ otrzymują Państwo kompleksowe rozwiązanie. Państwo sami określają poziom cenowy świadczonych usług, a my pobieramy od każdej zrealizowanej sesji prowizję.

Czy wizyta on-line na aplikacji jest rozliczana z NFZ?

Nie, jednak posiadamy Elektroniczną Dokumentację Medyczną - kwestionariusz diagnozy nozologicznej, która jest honorowana przez NFZ.