Panel Terapeuty Helping Hand

SUPERTERAPEUTA
Helping Hand

Twoje nowe miejsce pracy

Leki nie mogą być jedyną metodą terapii. One tylko wspomagają leczenie. Dopiero współpraca lekarza i terapeuty może przynieść efekty.

— prof. Marcin Wojnar

kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, członek rady programowej Helping Hand.

Telepsychiatria pozwala na poprawę dostępności usług medycznych, uwalnia od stygmatyzacji, siedzenia w kolejce i czekania w poradni na wizytę u psychiatry. Pozwala również skoncentrować się na człowieku, na opiece i trosce nad nim.

— dr hab. Marek Krzystanek
kierownik Kliniki Rehabilitacji Psychiatrycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, członek rady programowej Helping Hand.

Możliwości Panelu Terapeuty

Wirtualna karta pacjenta

Wszystkie notatki, Twoje uwagi i spostrzeżenia, historia uzależnienia, życiorys, cele terapii, indywidualne programy wsparcia…. od dzisiaj w jednym miejscu!

Elastyczny czas pracy

Dostęp do panelu 24/7. Od Ciebie zależy kiedy pracujesz i w jakich godzinach przyjmujesz swoich pacjentów. Możesz pracować zdalnie, w swoim domu!

Szczegółowe raporty

W każdej chwili możesz wygenerować szczegółowy raport dotyczący stanu pacjenta. Tak naprawdę nasz algorytm zrobi to za Ciebie.

Gwarancja bezpieczeństwa

Wszystkie dane dotyczące pacjenta oraz historii jego choroby, są chronione najnowocześniejszymi systemami zabezpieczającymi przed kradzieżą danych.

Twój gabinet w dowolnym miejscu

Otocz swoich pacjentów odpowiednią opieką! Panel Terapeuty Helping Hand to zintegrowany ekosystem narzędzi, które ułatwią proces opieki terapeutycznej – od wstępnej diagnozy uzależnienia, po wsparcie w trakcie kryzysu. Ekosystem pozwala przewidzieć moment przerwania abstynencji u osoby uzależnionej, umożliwia pracę on-line, zapewni strumień nowych klientów i kalendarz do automatycznego planowania wizyt.

Zapraszasz pacjentów prosto z panelu - unikalny link
Sam zarządzasz swoimi
pacjentami
Rozmawiasz indywidualnie lub grupowo
Analizujesz postępy w terapii swoich pacjentów
Budujesz programy terapeutyczne na bazie gotowych kwestionariuszy
Analizujesz stan emocjonalny i uczucia pacjentów dzięki inteligentnemu modułowi uczącemu się
0

Ilość użytkowników

0

Liczba pobrań aplikacji

0

Resety licznika trzeźwości

0

Dzienniczki głodu

Po co powstała aplikacja Helping Hand?

Nasilający się problem nadużywania alkoholu to problem globalny – aktualny na całym świecie, nie tylko w Polsce. Naszym celem jest zrewolucjonizowanie pomocy w ograniczeniu jego spożycia oraz zapewnienia wsparcia osobom zmagającym się z uzależnieniami. Udało nam się wykorzystać w tej walce najnowsze technologie oraz ideę społeczności internetowej.

Pierwsza tego typu aplikacja w Europie!

Helping Hand to aplikacja, która pozwala użytkownikom budować własną sieć wsparcia i aktywować ją w razie potrzeby. Dzięki aplikacji użytkownicy mogą dzielić się swoimi problemami z Innymi osobami uzależnionymi, a także korzystać z czatu tekstowego prowadzonego przez wykwalifikowanego terapeutę.

Stworzenie i wykorzystanie modułu sztucznej inteligencji, pozwoli nam wspierać naukę samooceny, rozpoznawania uczuć i emocji oraz realizację zadań terapeutycznych, motywując do powrotu do zdrowia.Dzięki modułowi będziemy mogli wdrożyć system predykcji nawrotów i zapobiegania przerwania abstynencji .

Nasz produkt uzyskał prawie 6 mln złotych dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. To niezbity dowód innowacyjności wiarygodności naszego projektu.

Pytania i odpowiedzi

Tematy ogólne

Jakie warunki muszę spełnić, aby korzystać z panelu terapeuty?

W trosce o jak najwyższy poziom świadczonych usług zależy nam, aby każdy specjalista (np. psychoterapeuta, psycholog, psychiatra, lekarz, pielęgniarka) był osobą aktywną zawodowo lub posiadającą odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w zakresie terapii uzależnień. Dlatego w procesie rejestracji będziemy prosić Państwa o przesłanie nam danych związanych z Państwa praktyką lub numerem certyfikatu PARPA, certyfikatów ukończenia szkoleń specjalistycznych, certyfikatów psychoterapeuty etc.

Jakie wymagania techniczne musi spełniać mój komputer/telefon?

Aby z nami współpracować należy posiadać komputer z dostępem dointernetu, kamerkę internetową, głośniki lub słuchawki oraz mikrofon (wbudowany lub zewnętrzny). W przypadku Państwa pacjentów, których zechcecie prowadzić z wykorzystaniem naszej platformy powinien on posiadać aplikację mobilną Helping Hand dostępną zarówno w systemie Android jak i IOS.

Jak wygląda weryfikacja?

W procesie rejestracji będziemy prosić Państwa o przesłanie nam danych związanych z Państwa praktyką lub numerem certyfikatu PARPA, certyfikatów ukończenia szkoleń specjalistycznych, etc. W wyjątkowych przypadkach możemy Państwa poprosić o rozmowę telefoniczną z kierownikiem naszego Zespołu Terapeutów dr Janem Chodkiewiczem https://hh24.pl/zespol/jan-chodkiewicz/

Czy praca na platformie podlega superwizji?

Nie, ale zastrzegamy sobie prawo do weryfikacji przeprowadzonych rozmów w sytuacjach spornych, konfliktowych, zgłoszeniach reklamacyjnych zarówno od strony użytkownika/pacjenta, jak terapeuty.

Z jakich narzędzi pracy terapeutycznej mogę korzystać na platformie?

A. Kalendarz dostępności
B. Konto rozliczeniowe
C. Elektroniczna Dokumentacja Medyczna (diagnoza nozologiczna oraz inwentarz kwestionariuszy diagnostycznych dotyczących głównych predyktorów nawrotu, w tym czynników indywidualnych stałych, czynników tła, czynników wyzwalających, faz zmiany zachowania wg procesu wg MAC2, motywacji do zaprzestania picia alkoholu, uzależnienia od alkoholu wg AUDIT, depresji wg skali Becka i wielu innych potrzebnych w codziennej pracy)
D. Moduł wideorozmowy
E. Moduł czatu
F. Możliwość wysyłania zaleceń do pacjentów
G. Własne grupy pacjentów
H. Ostrzeżenie dotyczące predykcji nawrotu u pacjentów
I. Raport aktywności pacjentów / użytkowników aplikacji mobilnej dotyczących objawów z dzienniczka głodu, dzienniczka uczuć, sentymentu wypowiedzi na czacie w kanale ogólnym, czasy spędzonego w aplikacji
J. Moduł przypominający o nadchodzącej wizycie

Skąd mogę pozyskiwać pacjentów?

Pacjenci są dostępni na platformie i każdego miesiąca jest ich coraz więcej. Dodatkowo, zachęcamy do proponowana swoim pacjentom aplikacji mobilnej Helping Hand, jako dodatkowego narzędzia wsparcia.

Terapia online

Jakie są dostępne rodzaje sesji?

A. Czat z terapeutą czyli rozmowa w formie pisania wiadomości
B. Wideorozmowa z terapeutą czyli sesja wideo.

Jaka jest skuteczność terapii on-line?

Podsumowanie badań kliniczno-kontrolnych dostępnych w tzw. bibliotece Cochrane’a dowodzi, że terapia on-line, także w zakresie leczenia uzależnień jest skuteczna, w szczególności jako komplementarna metoda wsparcia behawioralnego stosowana łącznie z innymi metodami terapii, np. farmakoterapią.

Jakie są zasady odwoływania wizyty przez pacjenta?

Pacjent może z wyprzedzeniem 24-godzinnym odwołać wizytę, przekładając ją na inny termin. Jednak umówiona i opłacona wizyta nie podlega zwrotowi.

Czy czaty / wideoczaty są w jakikolwiek sposób rejestrowane lub monitorowane?

Tak, są rejestrowane tylko i wyłącznie na wypadek reklamacji.

Finanse i rozliczenia

Czy aby pracować na platformie muszę prowadzić działalność gospodarczą?

Nie jest to wymagane. Po zweryfikowaniu przesłanych przez Państwa danych oraz autoryzacji, poprosimy o podpisanie kontraktu terapeutycznego oraz umowy współpracy, gdzie Państwo będą świadczyć usługę na rzecz Pacjenta / użytkownika aplikacji mobilnej Helping Hand z wykorzystaniem naszej platformy zwanej Panelem SUPERTERAPEUTY.

W jaki sposób terapeuci będą rozliczać się z firmą Helping Hand?

Od każdej zrealizowanej sesji terapeutycznej pobieramy prowizję. Posiadają Państwo pełną kontrolę swojego konta rozliczeniowego w PaneluTerapeuty z informacjami jakie jest aktualne saldo i sami Państwo decydują,kiedy chcą wypłacić zgromadzone środki z uwzględnieniem naszej prowizji.

Kto sprawdza stan płatności za wizytę?

Model biznesowy polega na realizacji płatnych sesji terapeutycznych w ww. wariantach, czyli:
A. Czacie z terapeutą
B. Wideorozmowie z terapeutą.
Obydwie wyżej wymienione formy realizacji sesji, nie wymagają dodatkowego sprzętu i oprogramowania, ponieważ otrzymują Państwo kompleksowe rozwiązanie. Państwo sami określają poziom cenowy świadczonych usług, a my pobieramy od każdej zrealizowanej sesji prowizję.

Czy wizyta on-line na aplikacji jest rozliczana z NFZ?

Nie, jednak posiadamy Elektroniczną Dokumentację Medyczną - kwestionariusz diagnozy nozologicznej, która jest honorowana przez NFZ.

Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Unia Europejska