Czy wiesz, że w aplikacji Helping Hand możesz założyć swoją własną grupę wsparcia?

Grupa wsparcia jest zazwyczaj nieocenioną formą pomocy psychologicznej. Udział w niej polega na dzieleniu się własnymi doświadczeniami z innymi jej członkami, słuchaniu, nawiązywaniu kontaktu, dzieleniu się pożytecznymi informacjami, udzielaniu sobie wzajemnie wsparcia emocjonalnego. Aktywne uczestnictwo w grupie wsparcia pomaga w pracy nad sobą, w osobistym rozwoju, a także w radzeniu sobie z codziennymi trudnościami. Zwykle w grupach wsparcia uczestniczą osoby, które łączą podobne problemy i trudności.
grupa wsparcia 2 1 - Czy wiesz, że w aplikacji Helping Hand możesz założyć swoją własną grupę wsparcia?
Czy wiesz, że w naszej aplikacji możesz założyć swoją własną grupę wsparcia? Jeśli podczas ogólnodostępnych czatów, zauważysz, że dobrze Ci się z kimś rozmawia, czujesz, że podobnie odbieracie świat, kontakt z tą osobą dodaje ci energii, możesz zaprosić ją do swojej grupy, w której znajdują się tylko te osoby, które chcesz żeby w niej były.
grupy wsparcia 1 153x300 - Czy wiesz, że w aplikacji Helping Hand możesz założyć swoją własną grupę wsparcia?
1 - Czy wiesz, że w aplikacji Helping Hand możesz założyć swoją własną grupę wsparcia?
Aby założyć własną grupę tematyczną lub grupę wsparcia, wejdź w Wiadomości, następnie w Grupy, po czym dodaj znajomych – wybranych uczestników czatów, z którymi dobrze ci się rozmawia, którzy najlepiej rozumieją twoją sytuację. Nadaj grupie nazwę, np. „Grupa na czarną godzinę”.
grupy wsparcia 2 1 153x300 - Czy wiesz, że w aplikacji Helping Hand możesz założyć swoją własną grupę wsparcia?
2 - Czy wiesz, że w aplikacji Helping Hand możesz założyć swoją własną grupę wsparcia?

Grup możesz mieć kilka. Każda może dotyczyć innego tematu, w każdej mogą być inne osoby. Pozwala to na większą intymność, nie musisz wtedy dzielić się swoimi problemami na forum. Osobista grupa wsparcia ma jeszcze inną nieocenioną wartość – masz do niej dostęp zawsze i wszędzie. Nie musisz czekać na czat o określonej godzinie. Wystarczy, że do swojej grypy wyślesz wiadomość, bez względu na godzinę dnia i nocy.