Aplikacja Helping Hand

Aplikacja Helping Hand wspiera terapię osób z uzależnieniami
i zaburzeniami psychicznymi

Masz problem z alkoholem?  Popadasz w depresję? Towarzyszą Ci napady niepohamowanego głodu? Jeśli tracisz kontrolę nad swoim życiem albo widzisz, że bliska Ci osoba ją traci, nie zastanawiaj się!

Ta aplikacja jest dla Ciebie!

app 1 - Aplikacja Helping Hand
dla ciebie 01 300x225 - Aplikacja Helping Hand

Dla Ciebie

Czujesz, że masz problem, którego sam nie możesz rozwiązać? Sytuacja Cię po prostu przerasta? Poznaj SUPERTERAPEUTĘ, on pomoże Ci znaleźć rozwiązanie i odzyskać radość życia.

dla rodziny 01 300x225 - Aplikacja Helping Hand

Dla rodziny

Twój bliski przeżywa kryzys, a Ty chcesz go wspierać w trudnej sytuacji, ale nie wiesz jak? Skorzystaj z naszej aplikacji i znajdź sposób, by pomóc osobie, na której Ci zależy.

dda2 01 300x225 - Aplikacja Helping Hand

DDA

Jesteś Dorosłym Dzieckiem Alkoholika? Bolesne dzieciństwo oraz niedomknięte sprawy nie pozwalają Ci iść do przodu? Odkryj Twoją drogę do zmiany dzięki naszej aplikacji! 

LP grafika 1 04 - Aplikacja Helping Hand

Czemu służy aplikacja Helping Hand?

Pogłębiające się uzależnienia i zaburzenia psychiczne to sprawa globalna – aktualna na całym świecie, nie tylko w Polsce. Naszym celem jest zapewnienie użytkownikom dostępu do e-terapii, a także udzielenie wsparcia ich bliskim. Wykorzystujemy najnowsze technologie, aby budować zaangażowaną społeczność terapeutyczną .

Helping Hand

Aplikacja mobilna, która wspiera leczenie uzależnień i zaburzeń psychicznych

Programy terapeutyczne
Programy terapeutyczne
Zestaw zweryfikowanych od strony merytorycznej narzędzi terapeutycznych
Sieć wsparcia
Sieć wsparcia

Największa sieć społecznościowa, dedykowana osobom w procesie terapii.

Wideo czat
Wideo czat

Prywatne sesje terapeutyczne, prowadzone z dowolnego miejsca na świecie.

Narzędzia terapeutyczne
Narzędzia terapeutyczne
Dopasowane do specyfiki danej choroby narzędzia wspierające terapię.
Czat
Czat

Czaty eksperckie na konkretny temat i wspierające, odnoszące się do Twoich aktualnych potrzeb.

Czatbot
Anonimowość
Poczuj się bezpiecznie. Ujawniaj tyle informacji o sobie, ile chcesz. Liczy się Twój komfort. 
LP grafika 1 03 - Aplikacja Helping Hand

Pierwsza tego typu aplikacja w Polsce

Helping Hand to aplikacja, która pozwala użytkownikom budować własną sieć wsparcia i aktywować ją w razie potrzeby.

Dzięki aplikacji użytkownicy mogą dzielić się swoimi problemami z osobami o podobnych doświadczeniach,
a także korzystać z czatu tekstowego, prowadzonego przez konkretnego terapeutę.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwoliło nam wspierać samoocenę użytkownika, rozpoznawanie uczuć i emocji oraz realizację zadań terapeutycznych, motywując do powrotu do zdrowia. Pozwoli nam to stworzyć system przewidywania nawrotów choroby, w tym uzależnień.

Statystyki aplikacji

0

Ilość aktywnych użytkowników

0

Zaznaczonych objawów w dzienniczku głodu

0

Wysłanych wiadomości

0

Średni czas minut spędzonych w aplikacji

Helping Hand

Aplikacja mobilna, wspierająca osoby z uzależnieniami i zaburzeniami psychicznymi

Nowa funkcjonalność, nowe możliwości, nowe pakiety – wkrótce w Helping Hand

Poza pakietami będą dostępne usługi:

SUPERTERAPEUTA ikony 2 - Aplikacja Helping Hand

Czat wideo

SUPERTERAPEUTA ikony 3 - Aplikacja Helping Hand

Indywidualne konsultacje z terapeutą

Zakup pakietu oraz konsultacji terapeutycznych jest możliwy tylko z poziomu aplikacji mobilnej.

Pobierz aplikację Helping Hand

Chcesz rozpocząć nowe życie? Zrób pierwszy krok i pobierz darmową aplikację. Wypełnij testy przygotowane przez naszych terapeutów, aby sprawdzić, czy masz się czym martwić. Rozpocznij pracę na sobą, aby żyć szczęśliwie!

dwa-mockupy-smartfon-z-apka

Czym są uzależnienia?

Uzależnienia obejmują objawy behawioralne, poznawcze i fizjologiczne, które rozwijają się po wielokrotnym użyciu danej substancji i które zazwyczaj obejmują silną potrzebę przyjmowania środka, trudności z kontrolowaniem jego używania, uporczywe używanie pomimo szkodliwych następstw, przedkładanie przyjmowania środków ponad inne zajęcia i zobowiązania, zwiększoną tolerancję, a czasem występowanie objawów fizycznych zespołu abstynencyjnego. Termin odnosi się do takich zaburzeń psychicznych, jak uzależnienie od np. narkotykówlekówalkoholu czy papierosów, czyli tzw. uzależnień chemicznych, jak również do wielu innych przymusowych zachowań, m.in. kompulsywnych zakupówoglądania telewizjiseksuhazardu lub korzystania z internetu, czyli tzw. uzależnień behawioralnych.

Zespół abstynencyjny

Grupa objawów, występujących w różnych kombinacjach i w różnym nasileniu, pojawiających się po bezwzględnym lub względnym odstawieniu substancji psychoaktywnej po okresie jej stałego przyjmowania. Pojawienie się objawów i przebieg zespołu abstynencyjnego są ograniczone w czasie i są uzależnione od typu substancji psychoaktywnej oraz od dawki stosowanej bezpośrednio przed zaprzestaniem lub ograniczeniem przyjmowania tej substancji.są

Animacja, która może uratować życie

Nasze mózgi mają pewien defekt – łatwo się uzależniają. Ten mechanizm jest w nich bardzo głęboko zakorzeniony i wiąże się z ewolucyjnie wykształconym układem nagrody, który ma za zadanie motywować nas do podejmowania działań sprzyjających rozprzestrzenianiu swoich genów. Cały ten mechanizm doskonale widać na tym kilkuminutowym prostym filmie. Trudno uwierzyć, że historia zbudowana z kilku kresek może budzić takie emocje. Warto obejrzeć do końca…

Pytania i odpowiedzi

CZY MOŻNA WYKUPIĆ SOBIE DODATKOWO NIEZALEŻNIE OD POSIADANEGO PAKIETU INDYWIDUALNĄ SESJĘ Z TERAPEUTĄ?

Tak, w każdej chwili można sprawdzić dostępność naszych terapeutów w kalendarzu oraz zakupić indywidualną sesję terapeutyczną. Czas sesji to 50-60 min.

CZY KONSULTACJA TERAPEUTYCZNA JEST SESJĄ TERAPEUTYCZNĄ?

Nie, konsultacje terapeutyczne odbywają się dwa razy w tygodniu i są to spotkania ogólne na których terapeuta udziela informacji dotyczących leczenia, zadań, testów, etc.

CZY SESJE TERAPEUTYCZNE ON-LINE SĄ SKUTECZNE?

Terapia internetowa jest równie skuteczna jak tradycyjna, ale jest od niej mniej kosztowna dla pacjenta i bardziej opłacalna dla systemu zdrowotnego, a także pozwala oszczędzić czas terapeucie. Psychologiczne interwencje internetowe są bardziej skuteczne niż tradycyjne formy pomocy w zwiększaniu poziomu wiedzy i zmianie zachowań. Dodatkowo aż 91% badanych korzystających z telemedycyny pozytywnie wyraziła się o tej metodzie wsparcia i deklarują chęć ponownego użycia tej metody.

CZY JEST WERSJA APLIKACJI NA SYSTEM IOS?

Jest dostępna w podstawowej wersji. Cały czas trwają prace  i mamy nadzieję, że uda nam się niedługo ją opublikować w pełnej wersji.

W CZYM POMAGA TA APLIKACJA?

Celem aplikacji mobilnej jest e-terapia, która zapobiega nawrotom choroby (aż 52% osób kończących terapię ma nawrót i zalicza "wpadkę"), motywacji do zmiany i nauki samoobserwacji.

CZY APLIKACJA BĘDZIE WYKORZYSTYWAĆ ALGORYTMY SZTUCZNEJ INTELIGENCJI?

W ciągu trzech najbliższych lat system będzie wykorzystywał algorytmy sztucznej inteligencji oraz techniki uczenia maszynowego, a tym samym – jako pierwszy na świecie – będzie w stanie dokonać oceny prawdopodobieństwa złamania abstynencji oraz samodzielnego proponowania najbardziej optymalnych rozwiązań terapeutycznych. Wszystko po to, aby jeszcze skuteczniej wesprzeć proces leczenia – zarówno z perspektywy użytkowników aplikacji, jak i terapeutów.