Aplikacja Helping Hand wspiera terapię osób z uzależnieniami
i zaburzeniami psychicznymi
Masz problem z alkoholem? Popadasz w depresję? Towarzyszą Ci napady niepohamowanego głodu? Jeśli tracisz kontrolę nad swoim życiem albo widzisz, że bliska Ci osoba ją traci, nie zastanawiaj się!
Ta aplikacja jest dla Ciebie!


Dla Ciebie
Czujesz, że masz problem, którego sam nie możesz rozwiązać? Sytuacja Cię po prostu przerasta? Poznaj SUPERTERAPEUTĘ, on pomoże Ci znaleźć rozwiązanie i odzyskać radość życia.

Dla rodziny
Twój bliski przeżywa kryzys, a Ty chcesz go wspierać w trudnej sytuacji, ale nie wiesz jak? Skorzystaj z naszej aplikacji i znajdź sposób, by pomóc osobie, na której Ci zależy.

DDA
Jesteś Dorosłym Dzieckiem Alkoholika? Bolesne dzieciństwo oraz niedomknięte sprawy nie pozwalają Ci iść do przodu? Odkryj Twoją drogę do zmiany dzięki naszej aplikacji!

Czemu służy aplikacja Helping Hand?
Pogłębiające się uzależnienia i zaburzenia psychiczne to sprawa globalna – aktualna na całym świecie, nie tylko w Polsce. Naszym celem jest zapewnienie użytkownikom dostępu do e-terapii, a także udzielenie wsparcia ich bliskim. Wykorzystujemy najnowsze technologie, aby budować zaangażowaną społeczność terapeutyczną .
Helping Hand
Aplikacja mobilna, która wspiera leczenie uzależnień i zaburzeń psychicznych

Programy terapeutyczne

Sieć wsparcia
Największa sieć społecznościowa, dedykowana osobom w procesie terapii.

Wideo czat
Prywatne sesje terapeutyczne, prowadzone z dowolnego miejsca na świecie.

Narzędzia terapeutyczne

Czat
Czaty eksperckie na konkretny temat i wspierające, odnoszące się do Twoich aktualnych potrzeb.

Anonimowość

Pierwsza tego typu aplikacja w Polsce
Helping Hand to aplikacja, która pozwala użytkownikom budować własną sieć wsparcia i aktywować ją w razie potrzeby.















Dzięki aplikacji użytkownicy mogą dzielić się swoimi problemami z osobami o podobnych doświadczeniach,
a także korzystać z czatu tekstowego, prowadzonego przez konkretnego terapeutę.
Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwoliło nam wspierać samoocenę użytkownika, rozpoznawanie uczuć i emocji oraz realizację zadań terapeutycznych, motywując do powrotu do zdrowia. Pozwoli nam to stworzyć system przewidywania nawrotów choroby, w tym uzależnień.
Statystyki aplikacji
Ilość aktywnych użytkowników
Zaznaczonych objawów w dzienniczku głodu
Wysłanych wiadomości
Średni czas minut spędzonych w aplikacji
Helping Hand
Aplikacja mobilna, wspierająca osoby z uzależnieniami i zaburzeniami psychicznymi
Poza pakietami będą dostępne usługi:
Czat wideo
Indywidualne konsultacje z terapeutą
Pobierz aplikację Helping Hand
Chcesz rozpocząć nowe życie? Zrób pierwszy krok i pobierz darmową aplikację. Wypełnij testy przygotowane przez naszych terapeutów, aby sprawdzić, czy masz się czym martwić. Rozpocznij pracę na sobą, aby żyć szczęśliwie!

Czym są uzależnienia?
Uzależnienia obejmują objawy behawioralne, poznawcze i fizjologiczne, które rozwijają się po wielokrotnym użyciu danej substancji i które zazwyczaj obejmują silną potrzebę przyjmowania środka, trudności z kontrolowaniem jego używania, uporczywe używanie pomimo szkodliwych następstw, przedkładanie przyjmowania środków ponad inne zajęcia i zobowiązania, zwiększoną tolerancję, a czasem występowanie objawów fizycznych zespołu abstynencyjnego. Termin odnosi się do takich zaburzeń psychicznych, jak uzależnienie od np. narkotyków, leków, alkoholu czy papierosów, czyli tzw. uzależnień chemicznych, jak również do wielu innych przymusowych zachowań, m.in. kompulsywnych zakupów, oglądania telewizji, seksu, hazardu lub korzystania z internetu, czyli tzw. uzależnień behawioralnych.
Zespół abstynencyjny
Grupa objawów, występujących w różnych kombinacjach i w różnym nasileniu, pojawiających się po bezwzględnym lub względnym odstawieniu substancji psychoaktywnej po okresie jej stałego przyjmowania. Pojawienie się objawów i przebieg zespołu abstynencyjnego są ograniczone w czasie i są uzależnione od typu substancji psychoaktywnej oraz od dawki stosowanej bezpośrednio przed zaprzestaniem lub ograniczeniem przyjmowania tej substancji.są
Animacja, która może uratować życie
Nasze mózgi mają pewien defekt – łatwo się uzależniają. Ten mechanizm jest w nich bardzo głęboko zakorzeniony i wiąże się z ewolucyjnie wykształconym układem nagrody, który ma za zadanie motywować nas do podejmowania działań sprzyjających rozprzestrzenianiu swoich genów. Cały ten mechanizm doskonale widać na tym kilkuminutowym prostym filmie. Trudno uwierzyć, że historia zbudowana z kilku kresek może budzić takie emocje. Warto obejrzeć do końca…
Pytania i odpowiedzi
Tak, w każdej chwili można sprawdzić dostępność naszych terapeutów w kalendarzu oraz zakupić indywidualną sesję terapeutyczną. Czas sesji to 50-60 min.
Nie, konsultacje terapeutyczne odbywają się dwa razy w tygodniu i są to spotkania ogólne na których terapeuta udziela informacji dotyczących leczenia, zadań, testów, etc.
Terapia internetowa jest równie skuteczna jak tradycyjna, ale jest od niej mniej kosztowna dla pacjenta i bardziej opłacalna dla systemu zdrowotnego, a także pozwala oszczędzić czas terapeucie. Psychologiczne interwencje internetowe są bardziej skuteczne niż tradycyjne formy pomocy w zwiększaniu poziomu wiedzy i zmianie zachowań. Dodatkowo aż 91% badanych korzystających z telemedycyny pozytywnie wyraziła się o tej metodzie wsparcia i deklarują chęć ponownego użycia tej metody.
Jest dostępna w podstawowej wersji. Cały czas trwają prace i mamy nadzieję, że uda nam się niedługo ją opublikować w pełnej wersji.
Celem aplikacji mobilnej jest e-terapia, która zapobiega nawrotom choroby (aż 52% osób kończących terapię ma nawrót i zalicza "wpadkę"), motywacji do zmiany i nauki samoobserwacji.
W ciągu trzech najbliższych lat system będzie wykorzystywał algorytmy sztucznej inteligencji oraz techniki uczenia maszynowego, a tym samym – jako pierwszy na świecie – będzie w stanie dokonać oceny prawdopodobieństwa złamania abstynencji oraz samodzielnego proponowania najbardziej optymalnych rozwiązań terapeutycznych. Wszystko po to, aby jeszcze skuteczniej wesprzeć proces leczenia – zarówno z perspektywy użytkowników aplikacji, jak i terapeutów.