Reset licznika trzeźwości

Co to znaczy? Osoby, które nie miały nigdy w życiu do czynienia z uzależnieniem od alkoholu, często nie wiedzą, co to wyrażenie oznacza. Ci, którzy żyją z problem, wiedzą aż za dobrze.

licznik trzezwosci 153x300 - Reset licznika trzeźwości

Niestety na wyboistej i dziurawej drodze ku trzeźwieniu, ten moment może pojawić się wielokrotnie. Reset licznika trzeźwości oznacza tyle, co przerwanie abstynencji. Mówiąc kolokwialnie, znaczy tyle co… zapicie”. Niektórzy używają mniej obciążającego słowa „wpadka”, ponieważ brzmi lepiej niż „zapicie”? Wpadka sugeruje cos mało znaczącego, coś co wydarzyło się przez przypadek i nie mieliśmy na to wpływu. Trzeba jednak spojrzeć prawdzie w oczy. Tak naprawdę każda wpadka jest zapiciem, przerwaniem abstynencji, powrotem do nałogu. Jakie są tego powody? Najczęściej po prostu lekceważenie sygnałów ostrzegawczych, które możemy wyłapać prowadząc dzienniczki głodu i uczuć – dlatego tak ważne jest by wypełniać je systematycznie i nauczyć się rozpoznawania swoich emocji. To również nieprzestrzeganie pewnych zasad, które obowiązują w życiu osób uzależnionych od alkoholu: niebywanie w miejscach, w których wcześniej piliśmy alkohol, np. w ulubionym barze i niespotykanie się z osobami z którymi piliśmy. Jeśli nie szukamy zajęcia, które zastąpi nam picie alkoholu, nie rozwijamy się, nie chodzimy na mityngi AA, nie poznajemy wartościowych osób …przerwanie abstynencji staje się o wiele bardziej prawdopodobne.  

Przerwanie abstynencji alkoholowej 

Przerwanie abstynencji alkoholowej, zapicie zdarza się jednak każdemu – panu profesorowi uniwersytetu i pani woźnej, pani prawnik i panu hydraulikowi. Status społeczny i grubość portfela nie mają tu znaczenia. Dla nas również. Nasza aplikacja nikogo nie ocenia. Cieszymy się razem z tobą, kiedy twój licznik trzeźwości pokazuje coraz więcej dni – 30, 60100, 3 lata… Jesteśmy z ciebie dumni. Ale wspieramy cię też w chwilach, w których na liczniku pojawia się 1, czyli pierwszy dzień po zapiciu. Wspieramcię raz, drugi, trzeci i zawsze kiedy tego potrzebujesz wierząc, że kiedyś będzie ten ostatni raz kiedy zapiłeś i zresetowałeś swój licznik.  

Z aplikacją życie staje się prostsze  

Przekonaj się, że z naszą aplikacją życie w abstynencji jest o wiele prostsze! Aplikacja odlicza za Ciebie dni Twojej abstynencji. Kiedy logujesz się do aplikacji, automatycznie wyświetla się komunikat ile dni nie piłeś. Kiedy jednak przerwiesz abstynencję – zapijesz, musisz zresetować licznik trzeźwości. Zrobisz to jednym dotknięciem. Ważne żeby być szczerym i nie ukrywać tego faktu – ani przed sobą, ani przed innymi. Tylko wtedy terapia ma sens i tylko wtedy przyniesie oczekiwany efekt.