Kick off meeting - Razem Osiągniemy Więcej - NIE JESTEŚ SAM!

Wczoraj oficjalnie rozpoczęliśmy projekt finansowany przez Narodowe Centrum Badań Rozwoju, którego głównym celem jest stworzenie modułu sztucznej inteligencji. Na bazie wybranego zestawu wejściowych danych behawioralnych moduł będzie w stanie dokonywać predykcji nawrotów wśród osób uzależnionych od alkoholu. Wielka rzecz! Zwłaszcza dla mnie – osobiście, olbrzymia radość z realizacji mojego pomysłu oraz z faktu, że propozycję współpracy przyjęły tak znakomite osoby.

Przed nami 3 lata pracy, badań, obserwacji, poprawek i wyciągania wniosków. 3 lata na pewno ciężkiej ale cholernie satysfakcjonującej i bardzo potrzebnej pracy. Jednak przy takim poziomie dobrej energii, zaangażowania, chęci osiągnięcia zamierzonego celu, zrobienia czegoś nowatorskiego, a także zasobów eksperckiej i fachowej wiedzy jaką posiada nasz zespół, nie mamy się czego obawiać. No...chyba, że olbrzymiego sukcesu.

Tak więc, wczoraj omówiliśmy dokładnie na czym stoimy i do czego zmierzamy, jakich narzędzi będziemy używać w badaniach, podzieliliśmy projekt na etapy i...poznaliśmy się nawzajem. Zespołem badawczo rozwojowym kierował będzie Krzysztof Przewoźniak, ekspert w dziedzinie zdrowia publicznego, zastępca Dyrektora Ośrodka Współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia przy Centrum Onkologii-Instytucie w Warszawie, współautor ponad 250 prac badawczych opublikowanych w renomowanych polskich i zagranicznych czasopismach naukowych takich jak między innymi Lancet, PloS One i American Journal of Public Health. Kierownikiem zespołu psychoterapeutów jest Jan Chodkiewicz, profesor nadzwyczajny w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego, specjalizujący się w psychologii klinicznej oraz terapii uzależnień. Współautor ponad 100 publikacji naukowych, w tym wielu dotyczących narzędzi diagnostycznych i predyktorów nawrotu. Dołączył również do nas doktor fizyki, naukowiec Mateusz Żelazny  absolwent kursu pre-MBA na uniwersytecie Cambridge, prowadzące prace rozwojowe z obszaru sztucznej inteligencji dla sturtup-u zajmującego się przetwarzaniem języka naturalnego oraz wiodącej grupy finansowej, współautor publikacji w Nature. Wykonawcami sztucznej inteligencji oraz chatbota zgodzili się zostać inżynierowie z firmy Consonance. Ekscytację i dumę w każdym z nas budzi fakt, że nasz projekt – a wszyscy członkowie zespołu jednomyślnie się z tym zgadzają, jest absolutnie innowacyjny. Nikt do tej pory, żaden zespół badawczy, żaden uniwersytet ani instytut na całym świecie nie prowadził podobnych badań na taką skalę, powiązanych z takim zastosowaniem. Nie pozostaje mi nic innego jak zacytować dr hab. n. med. Marka Krzystanka  - psychiatrę, seksuologa, poetę, twórcę innowacyjnych aplikacji medycznych, który zgodził się zasiąść w radzie programowej projektu: „Myślę, że stanowimy załogę statku kosmicznego, którego spacecraft może oderwać się od Ziemi i poszybować wysoko. Excelcior!“

addictions.ai / helping hand kickoff meeting

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *