Helping Hand dla Pracodawcy

Nasza odpowiedź na wzrost zainteresowania wsparciem psychologicznym pracownika.

Wsparcia psychologicznego potrzebujemy teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Z powodu pandemii musieliśmy zwolnić dotychczasowe tempo życia, przewartościować nasze cele. Doświadczamy większego stresu, częściej towarzyszą nam lęki, pojawiają się problemy ze snem. Praca z domu, ograniczenie aktywności na zewnątrz, dystans społeczny, ujawniają problemy dotychczas niewidoczne – rodzinne konflikty, nieradzenie sobie ze stresem, wypalenie zawodowe. Dokładne dane na ten temat  przedstawiają nam analizy publikowane przez serwisy internetowe.

Widzimy, jak duża część tych problemów związana jest z pracą, a nawet jeśli nie jest związana z nią bezpośrednio, to wpływa na jej efektywność. Wsparcie psychologiczne pracownika staje się koniecznością. Jako pracownicy tracimy poczucie stabilności zatrudnienia, praca w domu utrudnia koncentrację, a częste spotkania online prowadzą do większego zmęczenia. Trudniej nam oddzielić życie zawodowe od prywatnego.

Pracownicy i eksperci HR zgłaszają potrzebę

Pandemia COVID-19 spowodowała wzrost globalnych problemów ze zdrowiem psychicznym pracowników o 78%. W krajach wysoko rozwiniętych, ponad 75% pracowników twierdzi, że pracodawca powinien robić więcej, aby wspierać kondycję psychiczną pracowników. W Polsce liczba konsultacji psychiatrycznych i psychologicznych od początku pandemii wzrosła aż 2,5-krotnie.

„Coraz częściej firmy stwarzają swoim pracownikom również możliwość spotkania z psychologiem lub psychoterapeutą. Przepracowanie problemów i porażek pozwala na bardziej efektywne działanie, większe opanowanie swoich emocji w kontaktach biznesowych oraz lepsze radzenie sobie ze stresem. W dzisiejszych czasach terapia to nie powód do wstydu, ale oznaka siły i chęci zadbania o siebie i swoją przyszłość, zarówno w obszarze zawodowym, ale także i osobistym”
twierdzi Katarzyna Richter, specjalista z obszaru HR i komunikacji międzykulturowej*

Wsparcie psychologiczne pracownika wyzwaniem dla pracodawcy

Pracodawcy w Polsce stają więc przed wyzwaniem dostosowania się do nowych realiów i znalezienia rozwiązań, które zminimalizują spadek efektywności, przywrócą motywację i lojalność pracowników. Wsparcie psychologiczne pracownika powinno stać się stałą częścią pakietów opieki zdrowotnej gwarantowanych przez firmy – tego oczekują pracownicy. Wzmożone zainteresowanie takim wsparciem ze strony firm działających w Polsce odczuliśmy również my. Nasza aplikacja wychodzi wiec naprzeciw tej potrzebie – wprowadzamy specjalną ofertę Helping Hand dla Pracodawcy. Jest to z jednej strony kompleksowa usługa obejmująca różnorodne funkcjonalności dostępne w aplikacji, z drugiej strony dostosowujemy ją do indywidualnych potrzeb firmy. W ramach pakietu Wsparcie psychologiczne pracownika proponujemy zarówno cykl indywidualnych sesji terapeutycznych z certyfikowanymi specjalistami, jak i dostęp do narzędzi wspierających terapię. Dajemy też możliwość zorganizowania zamkniętych grup wsparcia, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i pełną anonimowość.

Helping Hand dla pracodawcy staje się niezawodnym elementem strategii wellbeing dla firm, które chcą odpowiedzieć na najbardziej aktualne potrzeby swoich pracowników.

Zapraszamy do kontaktu i rozmowy o szczegółach.

Grzegorz Cieśliński

Head of Sales

grzegorz.cieslinski@hh24.pl

 https://hh24.pl/dla-pracodawcy


* Źródło: Zdrowie psychiczne, a efektywność pracowników. Dlaczego warto dbać o zespół? (hrpolska.pl)