Czaty z terapeutami Helping Hand to dobry sposób na pozostanie w trzeźwości

Abstynencja to nieustanna walka ze sobą i swoimi słabościami. Walka, która trwa często całe życie. Wiedzą o tym wszystkie osoby uzależnione od alkoholu. Pozostawanie w trzeźwości daje jednak tyle satysfakcji, powodów do dumy i szczęścia, że warto o nie powalczyć! W chwilach zwątpienia czat z terapeutą jest najprostszą i najszybszą formą pomocy, którą zawsze otrzymasz od Helping Hand.

Skoro to czytasz, wiesz już o tym, że nie wychodząc z domu, możesz skorzystać z pomocy psychologicznej. Jeśli jednak jesteś na naszej stronie po raz pierwszy i nie miałeś wcześniej do czynienia z  aplikacją Helping Hand, chcemy zachęcić cię do korzystania z czatów, które bardzo pomagają w abstynencji. Oto 5 powodów, dlaczego nie powinieneś z nich rezygnować.

ilustracja 2 - Czaty z terapeutami Helping Hand to dobry sposób na pozostanie w trzeźwości
1 - Czaty z terapeutami Helping Hand to dobry sposób na pozostanie w trzeźwości

Dostępność

Umówienie się na terapię do specjalisty nie zawsze jest proste. Przede wszystkim trzeba wyjść z domu lub podnieść słuchawkę telefonu, by umówić się na wizytę, a już tylko to czasem wydaje się tak trudne, że wręcz niewykonalne. Zniechęcają też długie terminy oczekiwania na wizytę w poradni lub u specjalisty. Nie wspominamy nawet o obecnej sytuacji związanej z pandemią, kiedy bezpośrednie spotkania z terapeutami po prostu się nie odbywają.

Czaty z naszymi specjalistami odbywają się kilka razy w tygodniu i są bezpłatne. Są to czaty ogólne, dostępne dla wszystkich. Możesz brać w nich udział na początku tylko obserwując innych i czytając ich wypowiedzi. Kiedy nabierzesz śmiałości i ochoty do podzielenia się z innymi swoimi problemami, po prostu zacznij pisać. Jeśli chcesz porozmawiać z terapeutą na czacie indywidualnym – jest też taka możliwość. Możesz też stworzyć swoją prywatną grupę wsparcia, czyli zaprosić do niej osoby, z którymi wyjątkowo dobrze ci się rozmawia.

2 - Czaty z terapeutami Helping Hand to dobry sposób na pozostanie w trzeźwości

Terapeuci Helping Hand

Szerokie grono terapeutów Helping Hand, umożliwia wybór specjalisty, który poruszy dręczące cię problemy. Tematy czatów ogólnych podawane są z wyprzedzeniem – zarówno przez aplikację , jak i media społecznościowe Helping Hand. Każdy z naszych terapeutów ma inne doświadczenie i oprócz uzależnień specjalizuje się w innych tematach, jeden w depresji, drugi w zaburzeniach odżywiania czy stanach lękowych. Zerknij na ich opisy w aplikacji i wybierz najbardziej ci odpowiadającego.

3 - Czaty z terapeutami Helping Hand to dobry sposób na pozostanie w trzeźwości

Jeśli nie masz możliwości udać się na terapię stacjonarną lub mityng

Czaty online są świetną opcją w przypadkach, kiedy nie masz możliwości opuszczenia swojego mieszkania czy domu, np. wtedy kiedy jesteś chory, nie masz z kim zostawić dziecka, najbliższa poradnia znajduje się daleko od twojego miejsca zamieszkania lub kiedy po prostu nie masz siły wyjść na zewnątrz, a potrzebujesz skontaktować się ze specjalistą.

4 1 - Czaty z terapeutami Helping Hand to dobry sposób na pozostanie w trzeźwości

Czaty online odbywają się w najróżniejszych porach

Nasze czaty ogólne odbywają się najczęściej wieczorem lub rano, jednak wykupując pakiet z czatami indywidualnymi możesz umówić się z terapeutą na godzinę, która ci najbardziej odpowiada. Idąc na mityng lub do gabinetu terapeutycznego, nie masz takiej możliwości, ponieważ otwarte są tylko w określonych godzinach. Wierzymy, że taka funkcjonalność zmienia oblicze terapii nie tylko w dobie COVID-19.

5 - Czaty z terapeutami Helping Hand to dobry sposób na pozostanie w trzeźwości

Jeśli znajdujesz się poza granicami kraju

W przypadku, gdy potrzebujesz pomocy polskiego terapeuty, a znajdujesz się na wakacjach za granicą lub pracujesz poza granicami kraju, czat online jest idealnym rozwiązaniem w sytuacji kryzysowej. Dochodzą do nas też sygnały, że wciąż wiele osób nie wróciło do kraju, a obecna sytuacja sprzyja sięganiu po alkohol nawet tych, którzy kilka lat już nie piją. Nie róbcie tego. Nie jesteście sami. Jeśli macie problem, niezależnie od miejsca swojego pobytu, pobierzcie aplikację Helping Hand.

One Response

  1. Jestem po terapii i chciałabym mieć możliwość kontynuowania leczenia w dobie koronawirósa jest to trudne.

Comments are closed.