5 rzeczy, które musisz wiedzieć o Helping Hand

   

Helping Hand to aplikacja doskonale znana osobom, które chcą przestać spożywać alkohol. Nie mamy tu na myśli tylko tych ciężko uzależnionych, ale również takie, które codziennie po pracy spożywają przysłowiowa lampkę wina, a teraz w dobie przymusowego pobytu w domu, ich spożycie się zwiększyło. Pamiętajcie – każdy moment jest dobry, by zacząć ograniczać picie alkoholu. Tak samo, jak każdy moment jest dobry, by zacząć być nowym człowiekiem.

dostepnosc 1 - 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o Helping Hand
1 - 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o Helping Hand

Zawsze i wszędzie – 24/7

Nasza aplikacja mobilna jest z Tobą zawsze. Wszędzie tam, gdzie zabierzesz ze sobą telefon. Jeśli poczujesz, że musisz z kimś porozmawiać, poszukać wsparcia  – nie musisz czekać na miting, nie musisz umawiać się z terapeutą na przyszły tydzień. Sam tworzysz swoją grupę wsparcia. Wystarczy, że wejdziesz do aplikacji – tu i teraz. Dostęp do terapeutów oraz społeczności osób, które mają takie same problemy w walce z nałogiem. 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Aplikacja dostępna jest na telefonach z systemem iOS oraz Android.

bezpieczenstwo - 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o Helping Hand
2 - 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o Helping Hand

Bezpieczeństwo

Wiemy, że problemy z uzależnieniem to bardzo delikatna materia. W Helping Hand dbamy o bezpieczeństwo Twoje i Twoich danych. Wszystkie informacje, które posiadają terapeuci, dotyczące pacjenta oraz historii jego choroby, są chronione najnowocześniejszymi systemami zabezpieczającymi przed kradzieżą danych. Możesz spać spokojnie.

anonimowosc - 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o Helping Hand
3 - 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o Helping Hand

Anonimowość

Poczuj się swobodnie. Rejestrując się w aplikacji Helping Hand możesz pozostać anonimowy. Podczas czatów i rozmów nie musisz posługiwać się swoim imieniem i nazwiskiem. Nie musisz podawać danych, których nie chcesz ujawniać.

3 formy 2 1 - 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o Helping Hand
4 - 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o Helping Hand

Trzy formy terapii

Helping Hand oferuje użytkownikom aż trzy formy terapii: czat, rozmowę telefoniczną oraz wideo rozmowę. Czat jest szczególnie istotny wtedy, kiedy nie można komfortowo porozmawiać o swoim problemie, ponieważ w miejscu, w którym przebywasz, np. w domu, znajdują się inni domownicy. Indywidualne wideo sesje terapeutyczne dają ogromne możliwości – mogą być prowadzone z dowolnego miejsca świecie – zarówno jeśli chodzi o Ciebie jak i Twojego terapeutę. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na dojazdy lub mieszkających za granicą.

spolecznosc 2 2 - 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o Helping Hand
5 - 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o Helping Hand

Silnie wspierająca się społeczność

Życzliwa osoba, która rozumie Twoje problemy, to często pierwszy kontakt i nieoceniona pomoc w chwilach zwątpienia. Dzięki aplikacji możesz stworzyć swoją własną grupę wsparcia, do której zaprosisz tylko te osoby, z którymi chcesz rozmawiać. Użytkownicy mogą dzielić się swoimi problemami z innymi osobami uzależnionymi, a także brać wspólny udział w czacie tekstowym prowadzonym przez wykwalifikowanego terapeutę.